Paragwaj i turystyczne atrakcje

Podróże » Paragwaj i turystyczne atrakcje

 

W Paragwaju piłka nożna jest sportem narodowym.

 

W 2010 roku drużyna Paragwaju osiągnęła ćwierćfinał na Mundialu, a wielu piłkarzy gra w najważniejszych ligach europejskich. Olimpia i Cerro Porteño to dwa największe zespoły w Asunción (liga peruwiańska). Warto też zasiąść na trybunach podczas jednego z ligowych meczów. Triple Frontera to punkt, w którym spotykają się trzy granice: Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Będąc w tym kraju powinniśmy także zobaczyć wodospady Iguazu. To jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na ziemi.

 

Warto też poznać atrakcje przyrodnicze Paragwaju. Można też zobaczyć ruiny i lepiej zachowane miejsca na Jesús de Tavarangue i Trinidad del Paraná, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedź też paragwajskie parki narodowe, by zobaczyć wyjątkową florę i faunę. Tętniące życiem nadbrzeżne Encarnacion zdobyło renomę jako jedno z głównych ośrodków turystycznych Paragwaju. Mieszkańcy gromadzą się na plaży w sezonie letnim (od grudnia do lutego). Sezon kończy się co roku największym karnawałem w kraju. Stolica Paragwaju położona jest nad Zatoką Asunción, u wlotu rzeki Paragwaj. Została rozplanowana na kolonialnym hiszpańskim systemie siatki. Stare Miasto ma wiele parków i placów. Stolica oferuje też liczne imprezy i możliwość poznania lokalnych potraw.

 

Z kolei zapory Itaipu są największym kompleksem hydroelektrowni na świecie. Zaliczane są do jednego z siedmiu cudów współczesnego świata. Zbiornik stworzył unikalny ekosystem dla dzikich zwierząt i ptaków. Organizowane są tutaj zarówno wycieczki piesze, jak i wyprawy wędkarskie.

 

Różne informacje podróżników ciekawych świata czekają na portalu turystycznym www.wyjazdy-zagraniczne.pl