Dylematy właściciela czworonogów

Z pewnością każdy właściciel psa - większego bądź mniejszego, kudłatego albo szorstkowłosego - borykał się z problemem, gdy czworonożna pociecha po spacerze przyszła w odmienionym kolorze lub też przyprowadziła kolegę - nieprzyjemny zapach, który od samego progu opanował cały dom. Wówczas trzeba zadecydować o pozbyciu się uciążliwej bandy i pada rozporządzenie: kąpiel psa! I w tym momencie każdy z nas staje przed kluczowym pytaniem: jaki szampon dla psa kupić?


Nie jest to bowiem zadanie należące do najłatwiejszych - dla każdej rasy potrzebny jest inny szampon, więc im więcej czworonożnych przyjaciół w domu, tym więcej rozważań na temat zakupów potrzebnych do kąpieli.
W sklepach można niejednokrotnie spotkać się z tak zwanymi "szamponami uniwersalnymi", jednak każdy doświadczony psiarz doskonale wie, że nie jest to dobra decyzja, bowiem komplikacje różnego rodzaju zawsze się pojawią - prędzej czy później.


Jaki więc kupić, by i właściciel, i pies byli zadowoleni?

 

fotobudki

 

Ras jest nieskończenie wiele, a szamponów? Mniej. Nie zniechęcajmy się jednak od razu! Jeśli mamy w domu psa o długiej sierści, kupujemy właśnie specjalnie dostosowany do niego. W momencie, gdy przyjaźń z brudem i odorem zawarł psiak o krótkim, bądź szorstkim "upierzeniu" - takie szampony także znajdziemy.


A jeśli nasz przyjaciel o czterech łapkach ma nadzwyczajne futro, czyli włosy? Nie - wbrew pozorom nie stosujemy własnego szamponu stojącego w łazience. Dla takich stworzonek również możemy znaleźć na półce szampony do delikatnej skóry, ewentualnie dla właśnie antyalergicznych zwierząt. Nie mylić z kotem.

 


To jednak nie wszystko! W dobrych sklepach zoologicznych można zakupić także szampony dopasowane specjalnie do rasy, którą właśnie posiadamy w domu.

 

A gdy mamy ich więcej - tym większe zakupy!

 

fotobudka

http://fotoksiazka.xyz/fotoalbum/