Firmowe imprezy integracyjne

Punkt widzenia » Firmowe imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne stają się już niemal kanonem organizowania odpowiedniego środowiska pracy we wszystkich firmach, które zatrudniają przynajmniej kilka osób.

 

Czy naprawdę są one takie skuteczne i opłaca się je organizować?

 

Opinie są różne, ale najczęściej mimo wszystko uznaje się ich walory pod względem budowania zespołu oraz rozładowywania napięcia w miejscu pracy. Sęk w tym, że wyjazd integracyjny musi być dobrze zaplanowany. Jest to temat-rzeka i w tym miejscu warto byłby się skupić na czymś, co nie jest zazwyczaj traktowane zbyt poważnie w kwestii sukcesu i porażki takiego wydarzenia, ale posiada zadziwiająco duży wpływ na końcowy rezultat. Takim elementem jest transport, który w wersji optymalnej powinny zapewniać firmy przewozowe - zobacz wynajem autokaru cena oferujące możliwość wypożyczenia busów i autokarów razem z kierowcami.


Dlaczego ten element pokazujemy jako tak ważny?

 

Można by się tutaj żachnąć i stwierdzić, że znacznie ważniejsze będzie to, co ekipa będzie robiła na miejscu i po części będzie to prawda, ale dobry transport połączony z odpowiednimi atrakcjami da znacznie lepsze rezultaty. Zwłaszcza jeśli w wyjeździe bierze większa ilość osób, warto jest wynająć na czas podróży autokar, w którym będą kierowcy i osoba opiekuna grupy pełniąca de facto rolę wodzireja. Nie jest ona konieczna i wiele firm nie daje takiej możliwości, ale nie jest to wielka strata, bo jeśli takiej osoby nie ma, jej rolę zazwyczaj przejmuje jakiś przebojowy osobnik z ekipy się integrującej. A integracja w autokarze przebiega na całego, czego nie trzeba tłumaczyć nikomu, kto kiedykolwiek wypróbował to na własnej skórze.


Co więcej, wynajęty transport jest nieporównywalnie bezpieczniejszy i wygodniejszy od wszystkich rozwiązań ad hoc czy przygotowanych w stosunku do pojedynczych aktywności przewidzianych już miejscu docelowym. Zwłaszcza niepolecana jest opcja, w której integrujące się osoby miałyby dojeżdżać na miejsce własnymi środkami transportu. Jest to stracona okazja na integracje podróży, a do tego jeszcze pojawia się bardzo prozaiczne ryzyko związane z alkoholem.