Opinia o minilabie Noritsu

Fotografia » Opinia o minilabie Noritsu

Witam, planuje odkupić minilab od zaprzyjaźnionego zakładu fotograficznego i otworzyć takowy w swoim mieście.

MiniLab który oferuje na sprzedaż to Noritsu QSS 2601 z skanerem do filmów... Maszyna jest przerobiona na wersje cyfrową. Działa, w pełni działa gdyż jeszcze 2 tygodnie temu wołałem na niej odbitki dla siebie.


Cena jaką mi zaproponowano to 8 000zł ... Chciałbym prosić byście wyrazili swoją opinię na temat tego minilabu... Warto za te pieniądze "pchać" się w tak leciwy sprzęt ?
Czy raczej cen anie jest wygórowana ?


Czy znasz stronę fotograficzną oferującą tanie fotoksiążki ? Jeżeli nie to zajrzyj na stronę www.foto-projekt.com.pl i zobacz tradycyjny album na zdjęcia .

Kilka lat temu taki nowy minilab kosztował ponad 200 tyś zł. Dzisiaj kosztuje 8 tyś, można by rzec że "grosze". Jeśli jest on w pełni sprawny i produkuje przyzwoitej jakości zdjęcia to nie jest to cena wygórowana.
Proszę się jednak zastanowić czy po kupnie minilaba ile będzie Pan wykonywał zdjęć dziennie i skąd będą pochodzić zlecenia. Jeżeli ilość zdjęć dziennie będzie powyżej 500 szt. to jeszcze OK. Jeżeli mniej to trzeba zrobić dokładną kalkulację.

 

Czy zakłady fotograficzne maja przyszłość ?Na tak postawione pytanie wiele osób odpowie - oczywiście że mają. Niestety tak się tylko wydaje. W praktyce jeżeli nie zaczną dbać o swój wspólny interes to zostaną "zmiecione z powierzchni ziemi". Zmiotą je tablety, smartfony, telewizory i jeszcze inne pojawiające się na rynku urządzenia obrazowania czyli wizualizacji zdjęć fotograficznych. Zakłady fotograficzne w konfrontacji z tymi technologiami nie mają większych szans. Niektóre z nich moga się uratować wchodząc dynamicznie w wybrane uslugi np:    zdjęcia na płótnie
    fotoalbumy
    folokalendarze
    fotoceramikę


Na wielu pytań mozna znaleź odpowiedź na stronie http://www.foto-rynek.pl/minilaby-cyfrowe,7.html Szczególnie celną są to informacje jeśli chodzi o rynek fotograficzny i usługi fotograficzne. warto tam zajrzeć i sprawdzić.