Parada kwiatów w Keukenhof

Podróże » Parada kwiatów w Keukenhof

 

 

Jednym z krajów, które na pewno warto odwiedzić jest Holandia.

Holandia

Do Holandii najlepiej wybrać się samolotem, jeśli poświęcimy trochę czasu i odpowiednio wcześniej zarezerwujemy bilety, to koszt podróży będzie niewielki. Będąc na miejscu, naszą przygodę powinniśmy zacząć od stolicy.

 

Amsterdam jest największą jej atrakcją.

Położony jest na 100 wysepkach i posiada ok. 1000 mostów. Miasto to słynie z rowerów, bardzo dużo mieszkańców się na nich porusza oraz z mieszaniny wszystkich kultur. Warto również poznać życie nocne stolicy i odwiedzić słynną czerwoną ulicę oraz muzeum figur woskowych. Będąc w Holandii musimy zawitać do jednego ze starszych miast, a mianowicie do Goudy. Holendrzy produkują tu słynny ser o tej samej nazwie.

ogród kwiatowy w Keukenhof

Niewątpliwie jedną z większych ciekawostek tego kraju będzie  parada kwiatów w 2018  http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/keukenhof-holandia-ogrod-kwiatowy,42.html  już którymś rokiem, w którym będziemy mogli ją zobaczyć. Odbywa się ona od kilkudziesięciu lat, co roku w maju, w mieście Keukenhof. Znajduje się tu również ogród kwatowy nazywany najpiękniejszym ogrodem świata. Nie możemy go pominąć.

 

Następnym miejscem na naszej liście powinna być Haga.

Znajduje się tutaj siedziba rządu, muzeum tortur oraz Pałac Pokoju. Koneserzy sztuki mogą się udać do muzeum Mauritshuis, aby podziwiać wielkie, światowe dzieła.  Zwiedzając warto również poznać holenderską kuchnię. Nie zaskoczy ona nas zbytnio, numerem jeden na liście holendrów, są frytki. Podawane w różnych formach, z wieloma sosami do wyboru. Na pewno warto ich spróbować. Następnie na stołach królują naleśniki. Znajduje się tu wiele Domków Naleśnikowych, serwujących naleśniki osiągające średnicę nawet 40 cm. Wracając do domu z Holandii warto przywieźć sławetny niderlandzki ser lub holenderskie chodaki, które kupuję większa część turystów. Miłośnicy ogrodów mogą zaopatrzyć się w bardzo tanie cebulki kwiatowe. Może być to nawet drobiazg do domu np. ramka na zdjęcia lub figurka wiatraka. Stojąc na półce, zawsze będzie nam przypominał o wspaniałym urlopie.