SEO copywriter

Punkt widzenia » SEO copywriter

 

SEO copywriter zajmuje się pisaniem tekstów na blogi i strony internetowe. Pisze również informacje prasowe i specjalistyczne artykuły. Aby wyrobić sobie dobrą pozycję jako SEO copywriter, wiedza, kierunek studiów i doświadczenie będą niezbędne. SEO copywriting nie jest dla wszystkich. Po wykonaniu kilku pierwszych zleceń może się bowiem okazać, że nie jest to praca dla Ciebie. Jednak jeśli Ci się to spodoba, warto pomyśleć przede wszystkim o stworzeniu profesjonalnej strony internetowych i profili w mediach społecznościowych.

 

Reklama jest niezwykle ważna. Ponadto przygotuj systematycznie aktualizowane portfolio, które będziesz pokazywał potencjalnym klientom.

 

SEO copywriter zajmuje się optymalizacją treści dla wyszukiwarek.

 

Jest odpowiedzialny za uzyskanie większego ruchu stronie klienta.

 

Jest to obecnie jeden z najbardziej popularnych zawodów w branży SEO.

 

Copywriterzy zwykle pracują z analitykami SEO, którzy koncentrują się na bardziej technicznych aspektach SEO. Copywriterzy pisząc teksty muszą włączać określone słowa kluczowe. Pomagają więc zwiększyć ruch na stronie, a tym samym przychody klienta. SEO copywriterzy wiedzą jakich użyć słów kluczowych i jak wpleść je w tekst. Jest to też sposób na zarabianie w internecie np. http://www.edusfera.com.pl/katalog/ . Zatrudniani są również do tworzenia treści na blogi i strony internetowych, postów na Facebooku i wpisów na innych platformach społecznościowych. Jeśli lubisz pisać, pomyśl o pracy jako copywriter. Zgłaszaj się na do zleceń na stronach dla freelancerów. Wysyłaj też CV do agencji interaktywnych i PR. Buduj również systematycznie swoją bazę klientów.